تست رغبت سنجی هالند:تست رغبت سنج هالند (HII)، گامی موثر برای کشف گرایش‌های شغلی شما و نشان دادن راهی روشن به سمت آینده است. این تست با ارائه تصویری علمی و دقیق از «علاقه‌مندی‌ها» و «گرایش‌های شغلی-تحصیلی»، به شما کمک می‌کند تا با خودآگاهی بیشتر، مسیر حرفه‌ای مناسب را درک و انتخاب کنید.

رغبت سنجی تحصیلی شغلی استرانگ: تست استرانگ پرکاربردترین آزمون برای «مشاوره شغلی»، «انتخاب رشته مدارس» و «انتخاب رشته دانشگاهی» در سراسر جهان است. سالانه میلیون ها نفر از تست استرانگ برای «برنامه ریزی تحصیلی و شغلی» استفاده می کنند.

تست هوش چندگانه گاردنر ابزاری برای شناسایی و درک انواع مختلف هوش در افراد است.این آزمون بر اساس نظریه هوش‌های چندگانه طراحی شده، که اعتقاد بر وجود انواع مختلفی از هوش دارد. بر اساس این نظریه، هوش موجودیت ثابت و منفردی نیست، بلکه مجموعه‌ای از توانایی‌هاست که افراد در سطوح مختلفی از آن برخوردارند.گاردنر ۹ نوع مختلف هوش را شناسایی می‌کند که عبارت‌اند از:هوش موسیقایی ریتمیک ، هوش تصویری فضایی ، هوش کلامی زبانی ، هوش جسمی حرکتی ، هوش منطقی ریاضی ، هوش درون‌فردی ، هوش بین‌فردی ، هوش طبیعت‌گرا ، هوش هستی‌گرا.

تست سلامت روان GHQ:تست سلامت برای ارزیابی جنبه های مختلف سلامتی مورد استفاده قرار می گیرد.تست GHQ علاوه بر در نظر گرفتن ویژگی های روانی ویژگی ها و علائم جسمانی را نیز مدنظر قرار می دهد.

تست شخصی چند بعدی مینه سوتا (MMPI): از این تست برای اهداف مختلفی استفاده می‌شود از جمله:ارزیابی قبل از مداخلات درمانی ، ارزیابی روانپزشکی بیماران بستری ، مشاوره پیش از ازدواج ، مشاوره طلاق و اختلافات بین زوجین ، ارزیابی روانی در دعاوی حقوقی ، ارزیابی شغلی به ویژه در مشاغل پرخطر.

تست افسردگی بک:پرسشنامه خود ارزیابی چند گزینه ای است که یکی از رایج ترین آزمون های روانسنجی برای اندازه گیری شدت افسردگی می باشد.

تست طرحواره یا تله های زندگی:تست طرحواره های ناسازگار سنجش 18 طرحواره اصلی را مورد هدف قرار می دهد. از این تست می توان برای موارد زیر استفاده نمود:
خودشناسی و بررسی الگوهای ناکارآمد در زندگی ، مشاوره پیش از ازدواج ، مشاوره شغلی ، مشاوره تحصیلی ، مطالعات و پژوهش های علمی

پرسشنامه سبک های فرزندپروری یانگ (YPI):این پرسشنامه برای ارزیابی سبک فرزند پروری والدین با شناسایی ریشه های بالقوه طرحواره های منفی میباشد.

تست میلونmcmi:این تست ابزاری قدرتمند و کاربردی برای تشخیص و بررسی مشکلات روانی در ابعاد مختلف است و تحلیل عمیقی از «اختلالات شخصیت» و «علائم روانی» را در اختیار مشاور می‌گذارد.

تست رضایت زناشویی انریچ EMSS: این تست آگاهی شما از نقاط ضعف روابط زناشویی تان را بسیار افزایش خواهد داد.درک این مسئله به شما کمک می کند تا بهتر بتوانید نسبت به روابط زوجی خود آگاهی یابید و در نتیجه نقاط ضعف روابط خودتان را اصلاح نمایید.

تست MBTI (مایرز بریگز):تست MBTI، یک پرسش‌نامه روان‌سنجی فردی است که برای شناسایی نوع شخصیت، نقاط قوت و اولویت‌های افراد طراحی شده است و ۱۶ نوع شخصیت را شناسایی و معرفی می‌کند.

تست تفسیر نقاشی گودیناف:تست ارزیابی هوش کودکان است که بر اساس تصویری که کودک از انسان، روی کاغذ می‌آورد، بلوغ فکری، تیپ شخصیتی، و بعضی از ویژگی‌های دیگر او تشخیص داده می‌شوند.

نویسنده مطلب
مشاور شما: Super UserSuper User
مطالبی دیگر از این مشاور